Minder gewonden tijdens wintersport

ski ongeluk 300x209 Minder gewonden tijdens wintersport

Het heeft afgelopen winterseizoen fors gesneeuwd in de Alpenlanden. Dat is ook te zien aan het aantal skiongelukken dat heeft plaatsgevonden. Goede sneeuwcondities zorgen er namelijk voor dat er minder ongelukken op de piste gebeuren.

Daling van zes procent
Sinds half december hebben 1800 wintersporters, die gewond zijn geraakt tijdens het skiën, zich gemeld bij de ANWB-alarmcentrale. Dat betekent dat er een daling van ongeveer zes procent is ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

207 wintersporters met gipsvlucht naar huis
Bij het merendeel van de wintersportverwondingen ging het om fracturen en problemen met knieën. Er werden 207 wintersporters gerepatrieerd met een gipsvlucht. Circa 420 Nederlanders werden per ambulance naar huis teruggebracht.

Opvallende stijging in Tsjechië
Opmerkelijk is het aantal gestegen skiongevallen in Tsjechië. Het aantal skiongevallen is daar met maar liefst 60% gestegen. In Duitsland en Oostenrijk daalden het aantal blessures met 3% en in Frankrijk zelfs met 35%. De reden van de enorme stijging van het aantal ongevallen in Tsjechië is nog onbekend. Wellicht omdat er dit jaar veel meer Nederlanders naar Tsjechië op wintersport zijn gegaan?

Wintersportseizoen nog niet voorbij
Het is altijd prettig om te horen dat er een daling is in het aantal gewonden tijdens de wintersport, maar het wintersportseizoen is nog niet voorbij. Er ligt momenteel nog genoeg sneeuw in de wintersportgebieden. Het wintersportseizoen kan nog wel tot halverwege april duren.


Gerelateerde berichten

  1. Wintersport en gipsvucht
  2. Groepsreisverzekering dekt risico’s tijdens groepsuitjes
  3. Eerste gipsvluchten aangekomen
  4. Hoe voorkom je problemen op de piste?

Plaats een reactie

Bel ons!

Vragen over reisverzekeringen? Bel ons: 055-5400408 (Op werkdagen, tijdens kantooruren).

Nieuwsbrief

Loading... Loading...

Laatste reacties

  • Redactie: Wilt u toch niet op vakantie maar hebt u wel al geboekt?...
  • Giovanno: Hallo ik heb gisteravond een reis op internet geboekt,...
  • Redactie: Het garant staan is slechts een formulier invullen en...
  • kawa rasul: Hoe lang duurt het antwoord te krijgen als...
  • Sietze: Beste, Door een vetraging (1,5 uur) van mijn KLM vlucht van...
  • Geraud Cruz: Beste mensen, Ik heb ongeveer hetzelfde meegemaakt als...
  • Dr. Bart GJ Knols: Ik steun de woorden van Dhr. Brauns. Er is...
  • E. Brauns: Beste L. Pihl, Wijzelf zijn erg betrokken bij het...
  • L.Pihl: Lees geschrokken de berichten over “dengue” met...
  • Redactie: De informatie komt van de website van EenVandaag. De...

Zoeken

show popup

Nieuw: nu ook reisverzekeringen afsluiten bij Reisverzekeringblog.nl!

Direct bij de specialist: premies vergelijken en reisverzekeringen afsluiten van:

Bellen kan ook: 055 - 540 04 08