Aanstaande donderdag is het Hemelvaart. Veel Nederlanders trekken er dan op uit voor een korte vakantie. De ANWB rekent op driehonderd kilometer file tijdens de avondspits.
Een miljoen Nederlanders trekken er naar verwachting op uit, van wie ongeveer zeshonderdduizend mensen in Nederland blijven. Vooral Duitsland, België en Frankrijk zijn populaire bestemmingen voor een korte vakantie.
Vertragingen
Automobilisten moeten rekening houden met vertragingen op de de A1 van Amsterdam naar Hengelo, de A12 van Den Haag naar Arnhem en de A28 van Utrecht naar Zwolle. Op de wegen naar de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden komt het verkeer waarschijnlijk ook vast te staan.
Hemelvaartsdag
Op Hemelvaartsdag, zorgen dagjesmensen op weg naar recreatiegebieden en pretparken voor drukte op de wegen. Er kunnen files ontstaan tussen 10.00 uur en 16.00 uur.
In het buitenland worden woensdagmiddag en donderdag files naar de kust verwacht. In Frankrijk komt het rond deze tijd vaak vast te staan op de wegen vanuit Parijs naar het westen en zuiden. In Duitsland zal het druk worden rond Hamburg, richting de Noord- en Oostzeekust en rond Frankfurt, Neurenberg en München.
Volgende week zondag zorgt het terugkomende verkeer in de middag en avond waarschijnlijk ook voor files.
