Blog

Touroperators melden veel vraag naar lastminute zonvakanties

Bijgewerkt op 30 januari 2023

lastminute zonvakanties
Regen in Nederland: run op lastminute zonvakanties

Nederlanders zijn het slechte weer beu en dat merken de touroperators. Er is sprake van een run op lastminute vakanties naar de zon, zo laat reisorganisatie Thomas Cook weten.

“Nu het slechte weer blijft aanhouden zijn mensen alsnog gaan boeken. Ze willen zekerheid dat ze zon krijgen”, zei de woordvoerster. Thomas Cook heeft inmiddels extra mensen ingezet om de drukte op te vangen.

Nederlanders willen vooral naar zonzekere bestemmingen in Europa zoals Spanje, Portugal, Turkije en Frankrijk. Er worden minder verre reizen geboekt.

Deze zomer gaan 11 miljoen Nederlanders één week of langer op zomervakantie. Dat aantal is lager dan vorig jaar. Toen waren dat bijna 11.5 miljoen vakanties. Reden van deze daling is de crisis en het lage consumentenvertrouwen.