Blog

Tsjechië: betaalbaar alternatief voor wintersporters

Bijgewerkt op 9 september 2019

Wintersport Tjechie

Wil je graag op wintersport maar is je budget beperkt? Dan is Tsjechië wellicht een prima alternatief.

Tsjechië is een bestemming voor zowel families als vriendengroepen die ondanks de crisis op een betaalbare manier de sneeuw willen opzoeken. Zo kost een biertje bij de après-ski slechts 50 eurocent en heb je met één skipas toegang tot vijf populaire en sneeuwzekere gebieden in het noordelijk gelegen Reuzengebergte, de zogenaamde ‘Skiregion’.

Vijf gebieden op één skipas

Op slechts 9 uur rijden van Utrecht ligt het Reuzengebergte waarin de vijf meest populaire wintersportgebieden van Tsjechië zich bevinden: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice en Príchovice. Het Reuzengebergte is omgeven door natuur en massatoerisme is hier ver te zoeken.

Skigebied Rokytnice nad Jizerou biedt de langste afdaling vanaf het hoogste punt van Tsjechië: de berg Lysa Hora (1312 meter). Harrachov is beroemd vanwege de wereldkampioenschappen skischansspringen.

Voor meer informatie: Skiregion – www.skiregion.cz