Blog

Ryanair verwacht moeilijk jaar, ondanks 'recordwinst'

Bijgewerkt op 30 januari 2023

Consumentenbond blij met betere rechten voor luchtvaartpassagiersDe Ierse prijsvechter Ryanair heeft over het afgelopen boekjaar een recordwinst geboekt.

In totaal maakte de luchtvaartmaatschappij een winst van 560 miljoen euro. Een stijging van bijna 50 procent ten opzichte van het vorige boekjaar. Ryanair verwacht echter wel een daling van de nettowinst dit boekjaar.

Omzet gestegen

Ryanair zag de omzet wel met 19 procent groeien, tot 4,32 miljard euro. De luchtvaartmaatschappij vervoerde bijna 76 miljoen passagiers, een stijging met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De verwachte daling van de nettowinst zou er vooral komen door de stijging van de brandstofprijzen. Hierdoor verwacht het bedrijf dat de winst komend jaar daalt tot ruim 400 miljoen euro.

 Recessie

‘We zijn er vorig jaar in geslaagd de kosten te verlagen en de prijzen iets te verhogen, maar dit jaar wordt dat een moeilijkere opdracht, aangezien de recessie toeslaat in Europa’, verklaarde Howard Miller, financieel directeur van Ryanair.

‘Spanje is heel wat zwakker, Italië wordt zwakker en we kunnen de prijzen niet verder verhogen als passagiers minder te besteden hebben’, aldus Miller.