
Thaise onderdanen die een Schengenvisum voor Nederland willen aanvragen moeten rekening houden met een verhoging van de servicekosten (afspraak, het aangetekend verzenden van het paspoort inclusief Schengenvisa of weigeringsbrief).
De Nederlandse ambassade in Bangkok maakt gebruik van de diensten van VFS Global, een servicebureau voor een aantal administratieve taken rondom een visumaanvraag.
De service kosten gaan met ingang van heden 480 Baht (circa 12 Euro) bedragen.
De ambassade in Bangkok laat op haar website weten dat de verhoging van de servicekosten niet te voorkomen was:
“Mede in het licht van de wereldwijde bezuinigingen die wij als Ambassade moeten realiseren beheert sinds augustus 2011 VFS Global de afsprakenkalender van de ambassade. Sinds deze periode heeft VFS Global zich ingespannen om haar operationele activiteiten te optimaliseren om zo verhogingen van de service kosten op te kunnen vangen. De recente prijsstijgingen overschrijden echter de limiet van de mogelijkheden en daarmee is een verhoging van het VFS tarief niet meer te vermijden.”
De kosten voor een visum bedragen nog steeds 60 Euro of het equivalent daarvan in Thaise Baht (op dit moment 2.400 Baht onder voorbehoud van wisselkoerswijzigingen).
