Blog

‘Nederlandse toeristen die niet naar Kos willen kunnen kosteloos omboeken’

Bijgewerkt op 30 januari 2023

‘nederlandse toeristen die niet naar kos willen kunnen kosteloos omboeken’‘nederlandse toeristen die niet naar kos willen kunnen kosteloos omboeken’De grote reisorganisaties,TUI Nederland, Corendon en Neckermann Reizen, hebben toegezegd dat Nederlanders die niet meer naar het Griekse vakantie-eiland Kos willen reizen, kosteloos kunnen omboeken, aldus de NOS. Het eiland en het zuidwesten van Turkije werden afgelopen vrijdag getroffen door een zware aardbeving, met een kracht van 6,7. Twee mensen kwamen daarbij om het leven. 

Een aantal vakantiegangers hebben van de mogelijkheid gebruik gemaakt om eerder naar huis te vliegen. De reisorganisaties laten weten dat er inmiddels terugvluchten zijn geregeld voor wie dat wilde.

Calamiteitenfonds

Het calamiteitenfonds biedt geen vergoeding voor reizen met een vertrekdatum vanaf 21 juli 2017 geldt omdat de (gevolgen van) de aardbeving in de regio Kos/Bodrum bij deelnemers verondersteld wordt bekend te zijn. De gevolgen van deze natuurramp vormt geen onverwachte en onvoorziene gebeurtenis meer die zich pas tijdens de reis manifesteert. Het is voor aanvang van de reis bekend. Het Calamiteitenfonds geeft hiervoor geen dekking, zo schrijven zij op de website.

Reisverzekeraars

Voor Nederlanders die een beroep willen doen op een annuleringsverzekering geldt dat zij het beste eerst contact kunnen opnemen met de reisorganisatie, omdat men meestal wel kosteloos kan omboeken. Daarnaast valt het annuleren van een reis naar Kos niet onder de dekking van een standaard annuleringsverzekering.