Blog

Opmerkelijk: Duitser woont op Zweedse luchthaven

Bijgewerkt op 30 januari 2023

Buza roept nederlanders dringend op om mali te verlaten

De luchthaven in Gotenburg heeft sinds twee maanden een opvallende bewoner. Een 27-jarige Duitser landde voor de Kerst op Landvetter Airport en weigert verder te reizen.

De fotograaf van de Zweedse krant ‘Aftonbladet’ ontdekte de man in de terminal voor binnenlandse vluchten. Hij houdt zich in leven met het eten dat hij krijgt van de diverse eettentjes. “Ik schaam me voor mijzelf. Mijn leven stelt niets voor. Ik kan nergens naar toe,” aldus de man tegenover de krant.

Visumeisen

Hoewel het wettelijk toegestaan zou zijn de man te verwijderen, wordt hij niet weggehaald. “We weten niet waar hij dan naar toe zou moeten”, zegt Ingegerd Nejding van de Zweedse luchthavempolitie. “Hij wil niet terug naar huis, hij wil in Zweden wonen en werken. Maar dat is niet zo eenvoudig.” De visumeisen in het Scandinavische land zijn streng. “Mensen hebben het met hem te doen en geven hem geld voor een kop koffie. Hij valt niemand lastig en gaat op in de massa.”

Drie maanden zonder visum

De politie dacht even dat de Duitser weg zou gaan omdat hij een baantje aangeboden had gekregen. “Maar ‘s avonds lag hij er gewoon weer” zegt Nejding. Nu proberen het Leger des Heils, de politie en de Duitse ambassade de eenzame man te helpen. Nejding: “Hij moet toch inzien dat dit niet de beste plek voor hem is. We hopen dat alles goed met hem komt” Hij mag maximaal drie maanden zonder visum blijven. Wat er daarna met de man gaat gebeuren, is onduidelijk.

Bron: Metronieuws.nl