Blog

Groot-Brittanie ziet af van borg bij visum

Bijgewerkt op 9 september 2019

Groot-Brittanie ziet af van borg bij visum

De Britse regering zal geen borg vragen bij een visum voor inwoners van Nigeria, Ghana, India, Pakistan, Bangladesh en Sri Lanka.

Later zou het borgsysteem ook voor buitenlanders uit andere landen moeten gaan gelden. Afgelopen weekend liet de regering weten van het plan af te zien.

Eerder was de regering voornemens om visumaanvragers uit genoemde landen een borg van drieduizend pond (ongeveer 3500 euro) te laten betalen. Dat bedrag zouden ze weer terugkrijgen als ze het land zouden verlaten en zich hielden aan de regels voor het verkrijgen van een visum.

Het plan was vooral bedoeld om te voorkomen dat tijdelijke bezoekers van Groot-Brittannië niet zouden terugkeren naar het land van herkomst. Het land heeft te kampen met veel illegale immigranten.

De betrokken landen waren erg boos om de voorgenomen maatregel. Ook leidde het tot ruzie in de coalitie regering.