Toeristen op safari kunnen maar beter uit de buurt van nijlpaarden blijven. Een nijlpaard is na de malariamug in Zuid-Afrika zelfs het gevaarlijkste dier voor mensen, ze maken meer slachtoffers dan leeuwen of krokodillen.
Nijlpaarden levensgevaarlijk
Het is heel onverstandig om je tussen een nijlpaard op de oever en het water te begeven. Het dier voelt zich dan afgesneden en valt direct aan. Ook op het water zijn nijlpaarden levensgevaarlijk. Zij kunnen een grote boot omgooien en vallen vervolgens mensen aan die het meestal niet overleven. De tanden en de bijtkracht van een Nijlpaard is enorm. Een volwassen mannetje kan een drie meter lange krokodil in tweeën bijten. De dieren lijken sloom en traag, maar aan land kunnen ze een snelheid tot 30 kilometer per uur halen en zijn ze uiterst wendbaar.
Toeristen
Een nijdig nijlpaard kom je dus liever niet tegen. Een groepje toeristen tijdens een safari in de beroemde Okavango Delta in Botswana, waren minder gelukkig. Vanuit een open jeep bekijken de toeristen een aantal nijlpaarden.
Eentje is niet van de nieuwsgierige toeristen gediend en zet de aanval in. Het dier komt met een indrukwekkende snelheid op de jeep afgestormd en ramt het voertuig. Gelukkig bleven de toeristen ongedeerd en kwamen ze er met de schrik vanaf. De jeep raakte zwaar beschadigd.
