Vliegen blijkt veiliger dan ooit. Het aantal ongelukken met passagiersvliegtuigen is in 2011 wereldwijd gedaald tot het laagste niveau in jaren.
Dat blijkt uit cijfers die de internationale brancheorganisatie IATA heeft gepubliceerd.
Afname vliegtuigongelukken Afrika
Vorig jaar gebeurden er 92 ongelukken in de burgerluchtvaart, twee minder dan in 2010. Bij 22 van de 92 ongelukken vielen doden. In 2010 waren dat er nog 23. In totaal kwamen 486 mensen om het leven door vliegtuigongelukken, tegen 786 in 2010. De daling is vooral te danken aan Afrika, waar het aantal vliegtuigongelukken met meer dan de helft afnam. In Europa, daarentegen, vielen in 2011 meer ongelukken te betreuren dan in 2010: 15 tegenover 12.
De IATA waarschuwt voor teveel optimisme: “De luchtvaart moet zich blijven inzetten en verbeteren om het aantal ongelukken nog verder omlaag te brengen”.
