Blog

Azië blijft belangrijkste arbeidsmarkt voor expats

Bijgewerkt op 30 januari 2023

Consumentenbond blij met betere rechten voor luchtvaartpassagiersAzië blijft voor werknemers de komende twaalf maanden de belangrijkste regio voor internationale opdrachten. Dat is de conclusie van een enquête door het bureau JAM Recruitment.

Volgens 66 procent van de respondenten zal met name Azië de meeste kansen bieden om te werken in het buitenland. De onderzoekers voegen er aan toe dat buitenlandse opdrachten nog steeds uitstekende scores laten optekenen op het gebied van arbeidsvreugde en beloning.

Werken in het buitenland

Opgemerkt wordt dat 70 procent van de expats aangeeft tevreden tot bijzonder blij te zijn met hun huidige baan in het buitenland. Bijna 75 procent geeft aan een gevoel van werkzekerheid te hebben en 65 procent merkt op zich door zijn werkgever gewaardeerd te voelen. Uit het onderzoek blijkt dat meer dan 50 procent van de expats een salaris ontvangt tussen 30.000 pond en 59.000 pond per jaar. Wel wordt aangevoerd dat de opdrachten de voorbije drie jaar veeleisender zijn geworden. Ook is er sprake van strengere budgettering.

“De resultaten van het onderzoek geven toch aanleiding voor optimisme,” voert Matt Reaney, directeur van JAM Recruitment, tegenover het magazine The Global Recruiter aan. “Er wordt aangetoond dat wereldwijde mobiliteit een sterke, veilige en uiterst gewaardeerde sector blijft. De vraag in de sector blijft consistent en er kunnen veel kansen worden opgemerkt voor talentvolle medewerkers.” Volgens 63 procent van de ondervraagden zal de vraag naar wereldwijde mobiliteit het volgende jaar nog verder toenemen. Slechts 10 procent verwacht een daling, te wijten aan de hoge kosten.

Bron: Zita.be

Meer informatie over verzekeringen voor expats: werken in het buitenland