vragen over
reisverzekeringen? 055-5400408
09.00 -12.00 uur op werkdagen

“Zomervakantie 2023: Nederlanders trekken massaal eropuit ondanks stijgende prijzen”

vakantie 37506145
Zomervakantie 2023: Nederlanders trekken massaal eropuit ondanks stijgende prijzen

De zomervakantie staat op het punt te beginnen en Nederlanders zijn er helemaal klaar voor. Bijna 11.5 miljoen van hen zijn van plan om deze zomer minstens een week vakantie te vieren.

Hiermee komt het aantal reizigers weer op hetzelfde niveau als in 2019, het laatste normale zomerseizoen voor de pandemie. Ongeveer 3.4 miljoen mensen blijven in Nederland, terwijl de rest kiest voor een vakantie in het buitenland. De topkeuzes zijn nog steeds Frankrijk, Duitsland en Spanje.

De zomervakantie is de belangrijkste vakantie voor Nederlanders. Uit een onderzoek van de ANWB blijkt dat een derde van de reizigers zich niet laat ontmoedigen door de hogere prijzen. Een even groot aantal past echter wel hun plannen aan door korter op vakantie te gaan, te kiezen voor een goedkopere bestemming of te besparen op activiteiten en restaurantbezoek. Meer dan de helft van de mensen reist met de auto, een derde kiest het vliegtuig en 8 procent gaat met de trein.

Dit zijn de populairste landen voor de zomervakantie in 2023:

  1. Frankrijk – 1.8 miljoen mensen
  2. Duitsland – 1.7 miljoen mensen
  3. Spanje – 1.5 miljoen mensen
  4. Italië – 1.1 miljoen mensen
  5. België – 936.000 mensen

Kamperen blijft ook geliefd bij Nederlanders, met zo’n 15% (1.7 miljoen) die ervoor kiest om te kamperen of een campinguitrusting te huren.

Hoewel de temperaturen in Zuid-Europa tijdens de zomer hoog kunnen zijn, weerhoudt dit vakantiegangers er niet van om naar deze regio te gaan. Bijna 10 procent kiest echter vanwege de hitte wel voor een andere bestemming.

De schoolvakanties voor de regio Midden zijn van 8 juli tot 20 augustus, voor de regio Zuid van 15 juli tot 27 augustus en voor de regio Noord van 22 juli tot 3 september.

In Nederland zijn Gelderland, Overijssel en Noord-Brabant de populairste plekken om vakantie te vieren.

Bron: ANWB

Reacties zijn niet (meer) mogelijk.

Reisverzekeringblog.nl is een merk van EXT Internet Consultancy | Postbus 3101 | 7339 ZG | Apeldoorn | KvK 51738872

EXT is een online bemiddelaar in zorg- en schadeverzekeringen particulier - Wij werken op basis van ‘Execution only’ (afsluiten zonder advies) - AFM vergunningnr: 12047442 - KiFiD aansluitnummer: 300.017739